Şifresi unutulan WordPress websitesine giriş

Kendi yönetiminizde olan ve şifresini unuttuğunuz bir wordpress sitesi hayal edin. Paralamı unuttum seçeneği ile yeni şifre de alamıyorsunuz. Hatta database erişiminiz de yok, sadece ftp ile erişebiliyorsunuz. Bu durumda bile siteye admin olarak giriş yapabilirsiniz. Okumaya devam et Şifresi unutulan WordPress websitesine giriş

Contact Form 7 icin css yüklemesini iptal etmek

Contact Form 7 eklentisini kullananlar,  bu eklentiye ait style dosyasının, yani css dosyasının yüklemesini iptal etmek için yapılacak ufak bir adım function.php dosyasına aşağıdaki kodu eklemektir. Böylelikle kendi style.css dosyamızı kullanarak formları istediğimiz şekilde biçimlendirebiliriz. Okumaya devam et Contact Form 7 icin css yüklemesini iptal etmek

WordPress bloglarda yazıdan sonra sınırlı sayıda etiket göstermek

Normal şartlarda genellikle single.php dosyasının içerisinde the_tags() fonksiyonuyla yazıya ait tüm etiketler yazının sonunda gösterilir. Fakat bazı durumlarda etiketler çok fazla olur ve tasarımın kötü görünmesine yol açabilir. Bunu engellemek için etiket gösterimine sınırlama getirebiliriz. functions.php dosyasına aşağıdaki fonksiyonu yazarak kullanabiliriz.

add_filter('term_links-post_tag','limit_to_five_tags');
function limit_to_five_tags($terms) {
return array_slice($terms,0,5,true);
}

Sonrasında yine aynı the_tags() fonksiyonunu kullanarak etiketleri göstermeye devam edebiliriz, fakat bu sefer gösterilecek etiket sayısı 5 ile sınırlanmış olacaktır.

wp_emojicons kaldırmak için

Yeni versiyonlarda WordPress için otomatik olarak yüklenen wp_emojicons srciptini kaldırmak ve wordpressi biraz daha hızlandırmak için function.php dosyasına aşağıdaki eklemeyi yapabiliriz.

// disable wp_emojicons
remove_action( 'wp_head', 'print_emoji_detection_script', 7 );
remove_action( 'admin_print_scripts', 'print_emoji_detection_script' );
remove_action( 'wp_print_styles', 'print_emoji_styles' );
remove_action( 'admin_print_styles', 'print_emoji_styles' );

WordPress otomatik eklenen youtube kodunu değiştirmek

WordPress ile bir yazı yazarken eklediğiniz youtube linki otomatik olarak embed koduna çevrilir ve bir video eklenir. Otomatik olarak eklenen kodda belirli yükseklik ve genilik bilgileri vardır bunlara müdahale edebilmek için function.php dosyasına aşağıdaki satırlar eklenebilir:

add_filter( 'embed_defaults', 'bigger_embed_size' );
function bigger_embed_size() {return array( 'width' => 600, 'height' => 430 );}